Listopad 2007


Paul Kellerman

6. listopadu 2007 v 13:13 | romusshka |  Postavy
Paul Kellerman

Paul Kellerman
Kellerman maturoval na West Pointské střední před 15 lety téměř s bezchybným vysvědčením. Skoro okamžitě byl poslán do Kuvajtu, a díky své statečnosti a chrabrosti, se kterou demonstroval v boji v Gulfwar (název války), jako první ve své třidě dosáhnul pozice kapitána. Kellerman před sebou měl slíbenou kariéru v armádě, ale vláda si všimla jeho potencialu a nabídla mu vedoucí pozici uvnitř tajné služby.

Kellerman začal ihned pracovat pro úřad viceprezidentky Carolyn Reynolds, na pečlivě organizovaném plánu, aby si pojistila prezidenství. Jakmile Reynoldsová získává bilý dům, Kellerman se dozvídá, že už je v jejím životě na obtíž. Jiný agent, Bill Kim, byl zatáhnut do spiknuti a sděluje Kellermanovi, že od teď bude všechno hlásit jemu (Kimovi). Kellerman tušící zradu od vlády odchází a spojuje se s Burrowsem a Scofieldem, aby sesadil prezidentku Reynoldsovou.

Kapitán Brad Bellick

6. listopadu 2007 v 13:12 | romusshka |  Postavy
Kapitán Brad Bellick
Brad Bellick
Kapitán Bellick složil zkoušku na příslušníka vězeňské stráže na podzim, poté co odmaturoval na střední škole. Od té doby je i ve Fox River. Během této doby pomalu ale jistě začala jeho kariéra ve vězeňské stráži.

Před třemi lety, navzdory několika obvinění z přílišné brutality (nikdy mu nic nebylo prokázáno) byl Bellick povýšen do hodnosti kapitána.Do nejvyšší možné hodnosti, které lze ve vězeňské službě dosáhnout. Dnes jeho povinnosti obsahují: transporty vězňů z cely smrti na elektrické křeslo a dohlížení na hlavní blok věznice.

Bellick je znám svým názorem že neexistuje něco jako "hodný vězeň" a že hlavním důvodem věznic je tvrdě trestat kriminálníky a nikoli jim to usnadňovat.

LJ Burrows Junior

6. listopadu 2007 v 13:12 | romusshka |  Postavy
LJ Burrows Junior
LJ Burrows
ČÍSLO: nemá
UMÍSTĚNÍ: v součastné době na svobodě
ZLOČIN: nepravdivá vražda obou rodičů
TREST: neznámý
ZBÝVÁ ODSEDĚT: propuštěn
PODMÍNEČNÉ PROPUŠTĚNÍ: Ano, již bylo uskutečněno
HRAJE HO: MARSHALL ALLMAN

ZÁZNAM:
Před pár měsíci, byl LJ jen průměrný kluk z Oak parku, Illinois. Žil v hezkém domu se svoji matkou, Lisou a nevlastním otcem, Adrianem. Dělal jeho práce v domácnosti. Byl na dobré základní škole. Vyhýbal se problému.

Pak, jeho vlastní otec, Lincoln Burrows, ztratil svoji poslední šanci na odvolání a jeho datum popravy bylo stanoveno. To ovlivnilo LJ víc než by chtěl.

Posledních málo měsíců se LJ-ojo chování úplně změnilo, byl zatčen za držení marihuany se záměrem prodat ji. Ačkoliv LJ opětovně uvedl že jeho otec na něho nemá žádný vliv, podle jeho nedávných akcí usuzujem, že to není až tak pravda.

LJ je momentálně pod dohledem čekající na soud pro vraždu jeho matky a nevlastního otce. Je také hlavní podezřelý v pokusu o vraždu Owenu Kravecki. Za všechny tyto vraždy byl LJ uvězněn ve věznici, ovšem po zásahu agentů FBI byl propuštěn, aby nalákal svého biologického otce, Lincolna Burrowse, do pasti a jeho otec mohl být chycen. LJ se nyní pohybuje na svobodě.

C-Note

6. listopadu 2007 v 13:11 | romusshka |  Postavy
C-Note
C-Note
ČÍSLO: 89416
UMÍSTĚNÍ: Blok A, Cela 48
ZLOČIN: Držení ukradeného zboží.
TREST: 8 let - !V Součastné době na svobodě!
ZBÝVÁ ODSEDĚT: 7 let, dva měsíce
PODMÍNEČNÉ PROPUŠTĚNÍ: 3 roky, 2 měsíce.
HRAJE HO: Rockmond DunbarZÁZNAM:
Potom, co byl vyhozen z armád Spojených států, se vrátil domů, kde se dozvěděl, že jeho válečný záznam byl černou skvrnou v jeho životopise. Aby zaopatřil svoji manželku a dceru, tajně vzal práci, kde převážel kradené zboží a byl přitom zadržen místní policií. Jelikož se nedokázal dohodnout a prozradit identitu jeho spolupracovníků, byl uvězněn ve Fox River.

POZNÁMKY:
Navštěvovat ho mohou jeho přátele a švagr Darius Morgan.

John Abruzzi

6. listopadu 2007 v 13:10 | romusshka |  Postavy
John Abruzzi - zemře
John Abruzzi
ČÍSLO: 11846
UMÍSTĚNÍ: blok A, cela 96
ZLOČIN: dvojnásobná vražda, spiknutí za cílem vraždy.
TREST: stodvacet let
ZBÝVÁ ODSEDĚT: stopatnáct let.
PODMÍNEČNÉ PROPUŠTĚNÍ: Není možné.
HRAJE HO: Peter Stormare

ZÁZNAM:
Bývalý Chicagský boss, John Abruzzi je pravděpodobně neslavně nejproslulejší vězeň v zařízení Fox River. Tento status "celebrity" dokázal proměnit v moc i uvnitř vězení. Ostatní vězni, mnozí také vrazi jsou podřízení Abruzzimu, který organizuje vězeňské práce. Zatímco bachaři prosazují ve vězení pravidla. John Abruzzi je ten, který věznici velí.

Abruzzi byl odsouzen za dvounásobnou vraždu a za to že minimálně další dvě pomáhal zorganizovat a naplánovat. Po deseti letech marného procesu se prokuratuře v Illinois přihlásil očitý svědek - Otto Fibonacci a pomohl tak dostat mafiána za mříže. Jakmile se tam ale Abruzzi ocitl, začal dělat vše proto aby jeho lidi venku, našli a zneškodnili Fibonacciho, který mezitím vstoupil do programu na ochranu svědků. Abruzzi ve vězení začal šílet, protože po Fibonaccim jako by se slehla zem.

POZNÁMKY:
Vězeň mívá návštěvy od Phillipa Falzona a Anthonyho Smallhouse, kteří se představili jako Abruzziho "obchodní společníci". Dále byl ve vězení navštíven svou ženou Mary, dcerou Nicolle a synem Johnem Abruzzim juniorem. Vězeň má stupeň prověření "C" a je proto schopen práce ve vězení.

Dr. Sara Tancredi

6. listopadu 2007 v 13:09 | romusshka |  Postavy
Dr. Sara Tancredi
Dr. Sara Tancredi
UMÍSTĚNÍ: dříve vězeňská ošetřovna (doktorka), v součastné době propuštěna
HRAJE JÍ: Sarah Wayne Callies

Už když byla Sára malá, věděla, že chce být doktorkou. Vyrůstala na předměstí Chicaga, a vždycky doufala v práci v nemocnici. Nicméně, po dosažení svého cíle a získání lékařského titulu byla Sářina kariéra ohrožena, když se přišlo na to, že Sára užívá drogy.

Po spoustě pádů se Sára nakonec rozhodla nechat si od drog lékařsky pomoci a přihlásila se do anonymního léčebného sezení proti návyklostem . Být tedy obyčejným doktorem se pro ni stalo nemožné tak se rozhodla, že si nechá pomoci od odborníků.

Jako jedna z mnoha doktorů z její profese je Sára zodpovědná za správu lékařských prohlídek pro vykonávání neodkladných operací. Ačkoliv se Sára zrovna dvakrát nestará o rizika, přesto je k dispozici v nemocnici každý den, a je tak neustálým zdrojem stresu pro jejího otce, Illinoiského Guvernéra "zahraniční spravedlnosti" Franka Tancredi. To je společně s jeho nesmírně rozmanitými politickými názory v součastné době významně ochlazuje.

Ale i přes její drogovou historii jí nikdo nechtěl cokoli předpovídat, třeba aby se nestala kriminálnicí. Ihned však následovala osmičku utečenců z Fox River, jelikož úřady objevili, že právě ona nechala otevřené dveře k ošetřovně, čímž jim umožnila útěk z věznice. Po výslechu několika zaměstnanců věznice v jejím nemocničním křídle se Sára stala hlavní podezřelou z napomáhání k útěku.

Když se policie Chicaga přijela do jejího bytu dotázat na pár faktů, našli ji v kómatu, předávkovanou morfinem. Nicméně Sára se zotavila velmi rychle a tak byla převzata do vyšetřovací vazby. Guvernér Tancredi za ní zaplatil kauci, ovšem později jej Sára nalezla oběšeného v jeho vlastním domě. Sara je od té doby nezvěstná.

Veronica Donovan

6. listopadu 2007 v 13:07 | romusshka |  Postavy
Veronica Donovan -zemře
Veronica Donovan
Veronica Donovan vyrostla v drsném sousedství Fullerova Parku v Chicagské South Side. Navzdory tomu, že po celou střední školu chodila s raubířem Lincolnem Burrowsem. Veronica se nikdy nenechala svést na šikmou plochu. Po střední získala plné akademické stipendium na Univerzitě v Illinois, kde absolvovala z politických věd. Následovalo přijetí na Baylor Law School, kde získala právní vzdělání.
Po promoci se Donovan přestěhovala zpět do Chicaga, kde začala pracovat jako právnička v kancelářích Bianchi and Guthrie.

Přes svůj úspěch, Veronica Donovanová nikdy nezapomněla na své kořeny. Přestože neměla žádné zkušenosti v oblasti trestního práva, ujala se obhajoby přítele z dětství Michaela Scofielda ve věci obvinění z bankovní loupeže, poté co on sám odmítl všechny ostatní právníky.

Veronica Donovan je zasnoubená s investičním bankéřem Sebastianem Balfourem.

Fernando Sucre

5. listopadu 2007 v 13:06 | romusshka |  Postavy
Fernando Sucre
Fernando Sucre
ČÍSLO: 10960
UMÍSTĚNÍ: blok A, cela 40
ZLOČIN: dvojnásobné vloupání s napadením
TREST: pět let - !V Součastné době na svobodě!
ZBÝVÁ ODSEDĚT: čtyři roky, jeden měsíc
PODMÍNEČNÉ PROPUŠTĚNÍ: za jeden rok a čtyři měsíce.
HRAJE HO: Amaury NolascoZÁZNAM:
Fernando Sucre se narodil a byl vychován v Chicagu, kde zažil první střety s právním systémem státu Illinois neboť vyrůstal poblíž neblaze prosnulého Humboldtova Parku. Sucreho matka cítila že její syn má velkou šanci strávit zbytek života za mřížemi. A tak synka poslala na výchovu k tetičce do New Yorku. Doufajíce že tím Fernandovi poskytne nový začátek.

V New Yorku nabral Sucreho život nový směr. Našel si stálou práci v Parkovacím domě a potkal lásku svého života - Maricruz Delgadovou. Ale především se snažil vyhnout se veškerým problémům a udržet si čistý rejstřík.

Poté co se vrátil do Humboldtova Parku na návštěvu, skončila pro něj noc s přáteli jinak než si představoval. Byl obviněn z vloupání do dvou obchodů s alkoholem s nenabitou zbraní.

Ve Fox River se z Fernanda Sucreho stal ukázkový vězeň. Jeho hlavním zájmem bylo dostat se ven v co nejkratším čase, aby mohl být se svou přítelkyní.

POZNÁMKY:
Vězen je navštěvován přítelkyní Maricruz Delgadovou. Také má povoleny měsíční soukromé návštěvy s již zmíněnou slečnou Delgadovou.Vězeň má stupen prověření "C" a je proto schopen práce ve vězení.

THEODORE "T-BAG" BAGWELL

5. listopadu 2007 v 13:05 | romusshka |  Postavy
THEODORE "T-BAG" BAGWELL
T-Bag
ČÍSLO: 89632
UMÍSTĚNÍ: Blok A, Cela 16
ZLOČIN: šesti-násobný únos, znásilnění a vražda prvního stupně.
TREST: doživotí - !V Součastné době na svobodě!
ZBÝVÁ ODSEDĚT: doživotí
PODMÍNEČNÉ PROPUŠTĚNÍ: Není možné.
HRAJE HO: Robert Kneeper

ZÁZNAM:
Theodore Bagwell je jedním z nejvíce nebezpečných vězňů ve věznici Fox River. Není překvapením, že byl málo známý během jeho života mimo věznici. Po vícenásobném soudním předvoláním pro vandalismus a hrubosti na zvířatech, se desetiletý Bagwell se uchytil s pokusem o zapálení jeho učitele na základní škole ve čtvrté třídě a byl poslán do nápravného zařízení. Zde to bylo poprvé, kde Bagwell poprvé představil bílý rasistický gang, známý jako "the Alliance for Purity".

Když Bagwell vyrostl, stali se jeho zločiny více vážnějšími, a začali útokem se smrtelnou zbraní a pokus o vraždu. Pro tyto zločiny, byl Bagwell poslán do Alabama's Donaldson, maximálně střežené věznice, kde okamžitě převzal vedoucí pozici v gangu zvaném "the Alliance for Purity".

Po Bagwellově propuštění po čtyřech letech se Bagwell ihned vrátil do věznice zpět, protože znásilnilňoval a vraždil při řádění napříč Alabamou, do kterého zahrnul několik mladistvých obětí a stal se nehledanějším člověkem v Americe. Jakmile jej chytili, Bagwellův obhájce poprosil, aby byl uvězněn mimo státy, ze strachu pro znovuzaložení hnutí "the Alliance for Purity", kde byl Bagwell lídrem. Když byl Bagwell umístěn do Fox River před deseti měsíci, Skoro žádný gang neexistoval. Díky charismatickému "T-Bagovi," nyní vlastní nejsilnější gang ve vězení.

Postavy

4. listopadu 2007 v 9:25 | romusshka |  Prison Break

Lincoln Burrows

4. listopadu 2007 v 9:24 Postavy
Lincoln Burrows
Lincoln Burrows
ČÍSLO: 19138
UMÍSTĚNÍ: cela smrti, cela 18
ZLOČIN: vražda prvního stupně s přitěžujícími okolnostmi
TREST: poprava na elektrickém křesle - !V Součastné době na svobodě!
ZBÝVÁ ODSEDĚT: jeden měsíc
PODMÍNEČNÉ PROPUŠTĚNÍ: Není možné
HRAJE HO: Dominic Purcell

ZÁZNAM:
Osobní záznam Lincolna Burrowse dokazuje že se na cestu do Fox River vydal už v mladém věku. Poté co ho vyhodili z Morgan Park High School, začal se dostávat do problémů se zákonem. V předchozích záznamech rozsudků se lze dočíst: dva měsíce za krádež, tři měsíce za poškozování cizího majetku, šest měsíců za ublížení na zdraví, šest měsíců za držení drog, dalších deset měsíců za ublížení na zdraví.

Burrows se odmítl doznat a byl odsouzen celou porotou za vraždu Terrence Steadmana, bratra viceprezidenta Spojených Států Amerických.

12. března mu bylo zamítnuto poslední odvolání a datum popravy bylo stanoveno na 11. května

POZNÁMKY:
Vězeň byl navštěvován Timem Gilesem, jeho obhájcem. LJ Burrowsem, jeho synem a Lisou Fochsovou, matkou jeho syna. Tento vězeň, obdržel prověření "C" a je tedy schopen práce ve vězení. Burrows je ve vězení znám též pod přezdívkou "Pošuk Linc".

Prison Break-uvod

4. listopadu 2007 v 9:00 Prison Break
V současné době se vysílá už třetí řada seriálu
Michael Scofield (Wentworth Miller) je zoufalým mužem v zoufalé situaci. Jeho bratr - Lincoln Burrows (Dominic Purcell) - byl odsouzen za vraždu a čeká na trest smrti ve Státní věznici Fox River. I přes důkazy proti Lincolnovi je Michael přesvědčený o jeho nevině. Se žádnými dalšími možnostmi a blížící se popravou Lincolna přepadne Michael banku, aby se dostal do vězení vedle svého bratra. Jakmile je uvnitř, dozvíme se, že Michael - stavební inženýr s kompletním plánkem vězení - má vypracovaný plán, jak dostat Lincolna ven a prokázat, že je nevinný.
Kombinací naděje z filmu "Vykoupení z věznice Shawshank", kamarádstvím z "Trestné lavice" a napětím z "Velkého útěku" slibuje seriál odkrývat další kusy ze záhady každého týdne, jak Michael provádí svůj odvážný plán, jak z vězení nadobro utéct a jak rozřešit spiknutí, které bratra dostalo do vězení.
Myšlenka natočit seriál Prison Break se zrodila v roce 2003. Došla až k vysílací společnosti FOX TV, ale byla rychle shrnuta ze stolu. Neměla prý předpoklady pro dlouhodobý seriál. Později byl zvažován nápad natočit mini sérii, když se o něj zajímala velká jména z filmového průmyslu jako je Steven Spielberg a Bruce Willis. Nicméně mini série nebyla nikdy natočena. Televizní stanice Fox změnila názor až po úspěchu seriálů Lost a 24, a tak se v roce 2004 vrátila k produkci Prison Break.
Herec Stacy Keach, který ztvárnil roli ředitele Henryho Pope, byl v roce 1980 uvězněn v anglickém vězení na několik měsíců za distribuci drog. Ředitel vězení, ve kterém byl Stacy Keach zavřen, pak posloužil k ztvárnění jeho role.
Ve státě Illinois, kde se seriál natáčí, se dříve nepoužívalo k vykonání trestu smrti elektrické křeslo. Původně se používala metoda smrtící injekce, ale pro větší efekt se smrtící nástroj změnil.
Klikněte pro zobrazení původního obrázku

Michael Scofield

4. listopadu 2007 v 8:55 Postavy
Michael Scofield
Michael Scofield
ČÍSLO: 94941
UMÍSTĚNÍ: A-blok,cela 40
ZLOČIN: Ozbrojená loupež
TREST: Pět let - !V Součastné době na svobodě!
ZBÝVÁ ODSEDĚT: Pět let
PODMÍNEČNÉ PROPUŠTĚNÍ: za 2 roky a 6 měsíců.
HRAJE HO: WENTWORTH MILLER


ZÁZNAM:

Studijní výsledky Michaela Scofielda vyvolávají otázku, jak je možné že tak vzdělaný muž spáchal takový zločin. Nejdříve ukončil Morgan Park High School, poté odpromoval z pozemního inženýrství na Univerzitě Loyola v Chicagu.

Než byl zatčen, pracoval Scofield jako stavební inženýr v prestižní firmě Maxwell a Shaum v Middletonu, stát Ilynois.
Vězeň Michael Scofield, který nebyl předtím nikdy trestán, se dopustil ozbrojené loupeže a snažil se ukrást půl milionu dolarů z banky na předměstí Chicaga. Během procesu odmítl obhajobu a požádal o umístění do trestnice Fox River poblíž svého domova - Chicaga.

POZNÁMKY:
Vězeň trpí Diabetem typu I. a je ve vězení navštěvován obhájkyní Veronicou Donovan.

Wentworth Earl Miller info ♥

3. listopadu 2007 v 21:04 ♥Wentworth Miller
 • Rodné jméno: Wentworth Earl Miller III
 • Datum narození: 02.06.1972
 • Místo narození: Chipping Norton,Oxfordshire,Anglie
 • Znamení: Blíženec
 • Přezdívky: Stinky,Went,Miller
 • Výška: 1,86 m
 • Wentův původ: Má Africké, Jamajské, Anglické a Německé původy na straně svého otce, a Ruský, Francouský, Holandský, Syrský a Libanonský původ z matčiny strany.
 • Rodina: Matka Roxann je speciální vzdělávací učitelka.Otec Wentworth E. Miller II je právník.Went má dvě mladší sestry.Gillian je právnička a Leigh je na právní škole.


 • Něco málo životopis: Narodil se ve Velké Británii,ale byl vychován v Brooklynu, New Yorku, a promoval na Princeton University, Wentworth Miller je přesvědčivý a kritikou uznávaný mladý herec, jehož credits span obě televize a hlavně filmu.
  Miller začínal svoji kariéru z druhé strany kamery. Po absolvování kolejí se zaměřením na anglickou literaturu, si to Miller zamířil do Los Angeles na jaře roku 1995 pracovat na oddělení vývoje v malé produkční firmě specializující se na filmy dělané pro televizi. Nicméně, netrvalo to dlouho, a jeho touha realizovat herecké ambice z jeho dětství se stávala nepopíratelnou.
  V dalších 5 letech figuroval v hostujících spotech na parodie včetně Buffy The Vampire Slayer, ER a Popular. Mimo jiné hrál také v "mega sérii" Dinotopia produkované televizí Hallmark.
  Miller then segued to "The Human Stain", a feature film directed by Robert Benton and starring Sir Anthony Hopkins and Nicole Kidman. A movie examining questions of race, class and identity, it featured Hopkins as an embattled college professor struggling to conceal an incredible secret, with Miller playing the same character as a young man.
  Miller se následovně objevil ve filmu "Underworld" a vedlejšími rolemi ve filmech "Joan Of Arcadia" a "Ghost Whisperer", dříve než se připojil k natáčení Prison Break, průkopovým televizním seriálem, který se velmi rychle stal mezinárodním fenoménem. Zde hraje stavebního inženýra, který se nechal umístit do té samé věznice,kde se jeho bratr chystá na popravu a on se ho z věznice snaží dostat ven, byl Miller nominován na "Zlatý glóbus" za nejlepší výkon jako herec v kategorii Televizní seriály - Drama v roce 2006.